Sort by

Madison has logged 676 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★
Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yentl

Yentl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Selena

Selena

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ragtime

Ragtime

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Report

The Report

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Carousel

Carousel

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolly Parton's Heartstrings: Two Doors Down

Dolly Parton's Heartstrings: Two Doors Down

×
★★★
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Trixie Mattel: Skinny Legend

Trixie Mattel: Skinny Legend

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lorena

Lorena

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry