Madison has logged 54 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fences

Fences

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
End Game

End Game

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lifeboat

Lifeboat

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Skin

Skin

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry