Sort by

Madison has logged 219 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Light & Magic

Light & Magic

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Violent Night

Violent Night

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Limit

No Limit

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry