madlenconley has logged 30 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lizard of OZ

The Lizard of OZ

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry