Manny Liotta🍒 has logged 34 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Asparagus

Asparagus

1979
×
Read the review Edit this entry  
18
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Midnight Swim

The Midnight Swim

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beast

Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Book Club

Book Club

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shy Of Midnight

Shy Of Midnight

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry