Manny Liotta🍒 has logged 32 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scanners

Scanners

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angst

Angst

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Safe

Safe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Summer of '42

Summer of '42

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry