Sort by

rebecca has logged 85 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Revenge for Jolly!

Revenge for Jolly!

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
31
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry