Sort by

rebecca has logged 361 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Safety

Safety

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hunger

Hunger

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry