• The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • 8:46

  • I May Destroy You

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Downhill

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★