maddie has logged 15 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry