Sort by
  • In the Name of God: A Holy Betrayal

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Crash Course In Romance

    ★★★

  • The Glory

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Wendell & Wild

  • The Menu

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

    ★★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • What Is a Woman?

    ½

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ½

  • Red Notice

    ½

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • My Name

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Beba

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Earwig

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

  • Malignant

    ★★★★★

  • D.P.

    ★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Devil Judge

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★