Sort by

madsam has logged 233 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
United in Anger: A History of ACT UP

United in Anger: A History of ACT UP

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mommy Is Coming

Mommy Is Coming

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Illusions

Illusions

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cover

Cover

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Journals of Knud Rasmussen

The Journals of Knud Rasmussen

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Read the review Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry