maddie <3 has logged 60 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry