• The Other Side of the Wind

  • Destroyer

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Slowdive: Souvlaki

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • American Sniper

    ½

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Maleficent

    ½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • The Wolverine

    ★★★

  • World War Z

    ★½

  • Man of Steel

    ★★½

  • Monsters University

    ★★½

  • Only God Forgives

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Django Unchained

    ½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Lincoln

    ½

  • Cloud Atlas

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★½

  • The Master

    ★★★★★

  • Killing Them Softly

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ½

  • The Avengers

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • The Artist

    ★★★★★

  • Thor

    ★★½

  • Little Fockers

    ½

  • 127 Hours

    ★★½

  • Biutiful

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Somewhere

    ★★★★½

  • Tabloid

    ★★★

  • Machete

    ½

  • Inception

    ½

  • Iron Man 2

    ★★★