Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
03
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Havana, From On High

Havana, From On High

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry