Sort by

Trevor has logged 143 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
26
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooge

Scrooge

1951
×
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
09
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
06
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★½
Edit this entry  
02
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
American Made

American Made

2017
×
Edit this entry  
12
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
29
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scaffolding

Scaffolding

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Edit this entry