Trevor has logged 18 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry