• They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Tobacconist

    ★★

  • Core of the World

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

  • Coco

    ★★★★½

  • Giant

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Hans Zimmer: Live in Prague

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Darkest Hour

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Foxtrot

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Loving Vincent

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Square

  • Okja

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • A Fantastic Woman

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Mr. Roosevelt

    ★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Summer 1993

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Silence

    ★★★

  • Moana

    ★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Nosedive