RSS feed for magaluna
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
East of Eden

East of Eden

1955
×
Read the review Edit this entry  
21
Zeroville

Zeroville

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Up

Up

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
Read the review Edit this entry  
22
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
James Dean

James Dean

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Interview

The Interview

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry