• Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Dropout

  • The Batman

  • Turning Red

  • I Want You Back

  • Kimi

  • Marry Me

  • Dual

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • Single All the Way

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • 9/21/21

  • Jagged

  • LuLaRich

  • Dear Evan Hansen

  • Happening

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

  • Cyrano

    ★★★★½

  • Belfast

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Chair

  • The Green Knight

  • Jungle Cruise

  • McCartney 3, 2, 1

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Red Rocket

  • Lamb

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Annette

  • No Sudden Move

  • Together

  • Luca

  • Werewolves Within

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

  • Cruella

  • The Underground Railroad

  • Finding You

  • Stop-Zemlia

    ★★★★

  • We Broke Up

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mare of Easttown