Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Pete Davidson Presents: The Best Friends

Pete Davidson Presents: The Best Friends

2022
×
Edit this entry  
22
Joel Kim Booster: Psychosexual

Joel Kim Booster: Psychosexual

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Halftime

Halftime

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
Read the review Edit this entry  
20
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
Read the review Edit this entry  
19
Hardcore

Hardcore

1979
×
Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Hustle

Hustle

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
Read prior review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
To The Moon

To The Moon

2019
×
Edit this entry  
12
Pizza Time

Pizza Time

2019
×
Edit this entry  
12
The Sands Between

The Sands Between

2021
×
Edit this entry  
12
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
Edit this entry  
11
Food Place

Food Place

2019
×
Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Acidman

Acidman

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Fire Island

Fire Island

2022
×
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
21
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Music in Darkness

Music in Darkness

1948
×
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Happening

Happening

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Edit this entry  
01
Vice Versa

Vice Versa

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dual

Dual

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Fourteen

Fourteen

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry