• Princess Mononoke

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Inception

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • Toy Story

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Despicable Me

    ★★

  • The Room

    ★★★★★

  • Lock, Stock and Two Smoking Barrels

    ★★★★½

  • Snatch

    ★★★★½

  • The Fifth Element

    ★★★½

  • Ted

    ★★½