• Elf

    ★★★½

  • Sin City

    ★★★½

  • 28 Days Later

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★

  • Clueless

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • School of Rock

    ★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Rocky

    ★★★½

  • World War Z

    ★★½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★½

  • The Graduate

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★

  • The Hangover

    ★★★

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★