• The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★