• Princess Mononoke

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • The Room

    ★★★★★

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★