RSS feed for Angela

Angela has logged 21 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What Men Want

What Men Want

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry