Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Head

The Head

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kaleidoscope

Kaleidoscope

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Emily

Emily

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Edit this entry