Sort by

sara has logged 27 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hemingway & Gellhorn

Hemingway & Gellhorn

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry