Sort by

sara has logged 37 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Bag of Marbles

A Bag of Marbles

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry