Sort by

sara has logged 36 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
While at War

While at War

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The (Silent) War

The (Silent) War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Is True

All Is True

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Requirements to Be a Normal Person

Requirements to Be a Normal Person

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Live Twice, Love Once

Live Twice, Love Once

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★★
Edit this entry