Sort by
  • Don't Look Up

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Dirt

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • 47 Meters Down

    ★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★