Sort by
  • The Murmuring

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★½

  • Pickman's Model

    ★★★★

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vesper

    ★★★

  • Family Dinner

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★½

  • Incantation

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★