• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Waco

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Pottersville

    ★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Frank & Lola

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • King Cobra

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Audrie & Daisy

    ★★★★