cailey has logged 157 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Galapagos Affair: Satan Came to Eden

The Galapagos Affair: Satan Came to Eden

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry