Sort by
  • Circus Maximus

    ★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★½

  • Afire

    ★★★

  • Music

    ★★★

  • In Water

    ★★★½

  • Jackals & Fireflies

    ½

  • Walk Up

    ★★★★

  • Viking

    ★★★

  • Dead for a Dollar

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • World War III

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Showing Up

    ★★★½

  • Le Pupille

    ★★★★

  • Leila's Brothers

    ★★

  • The Potemkinists

  • On Xerxes' Throne

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★½

  • Hideous

    ★★★★

  • Don Juan

    ★★★½

  • R.M.N.

    ★★★

  • Smoking Causes Coughing

    ★★★½

  • Diary of a Fleeting Affair

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • My Imaginary Country

    ★★★

  • EO

    ★★

  • A Short Story

    ★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Incredible But True

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Leonora addio

    ★★★

  • The Passengers of the Night

    ★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Coma

    ★★

  • Dark Glasses

    ★½

  • Nobody's Hero

    ★★★

  • Louis C.K.: Sorry

  • Wandering

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Light Trap

  • The Death of David Cronenberg

  • To Kill the Beast

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Night

    ★★★½

  • Zeros and Ones

  • Vortex

    ★★★½

  • France

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Sycorax

  • The Tsugua Diaries

    ★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Murina

    ★★½

  • The Star

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Abandoned Village

    ½

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • French Water

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★½

  • Limbo

    ★★★

  • Bloodsuckers

    ½

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★

  • Social Hygiene

    ★★★

  • Introduction

    ★★

  • A Hole

    ½