mahmoudhany has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
15
First Feature

First Feature

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Morning Walk

Morning Walk

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Once A Year

Once A Year

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Thin Watermelon

Thin Watermelon

×
Edit this entry  
01
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Even the Best

Even the Best

×
★★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
22
A Cultural Film

A Cultural Film

2000
×
Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
19
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Edit this entry  
13
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
10
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
07
Wildlife

Wildlife

2018
×
Edit this entry  
04
The Notebook

The Notebook

2004
×
Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry