• Hair Love

    ★★★½

  • Full Force

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Loqueesha

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Unplanned

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Notes from Melanie

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Change Your Mind

    ★★★★

  • Dororo

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Replicas

    ★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Bloom Into You

    ★★★★½

  • Andhadhun

    ★★★½

  • The Trump Prophecy

    ½

  • Bang Bang!

    ★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Skin

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Death of a Nation

    ½