• The Kiss

    ★★★

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

    ★★★★½

  • The Execution of Mary, Queen of Scots

    ★★★★½

  • The Sprinkler Sprinkled

    ★★★

  • Workers Leaving the Lumière Factory

    ★★★

  • Dickson Experimental Sound Film

    ★★★

  • The Boxing Cats (Prof. Welton's)

    ★★★

  • Blacksmith Scene

    ★★★

  • Roundhay Garden Scene

    ★★★

  • Sallie Gardner at a Gallop

    ★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★

  • Legend of Zelda (April Fools' Day)

    ★★★

  • Dinosaurios

    ★★★

  • Lady Blue Shanghai

    ★★★½

  • Michael Jackson: They Don't Care About Us (Prison version)

    ★★★★

  • You Rock My World

    ★★★

  • The Human Condition

    ★★★★★

  • Speed Demon

    ★★★

  • The Way You Make Me Feel

    ★★★

  • The Lord of the Rings Collection

    ★★★★★