• Uncharted: Live Action Fan Film

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • The Titan

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Mute

    ★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Team Darryl

    ★★★

  • Utøya: July 22

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Selfie from Hell

    ½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • Wonder

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Snowman

  • Cargo

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Woody Woodpecker

    ½

  • Marshall

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Sauce

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • The Wife

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • Wasteland No. 1: Ardent Verdant

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★★

  • 9/11

    ½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • Jake Paul Blocked Me

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½