• Day Shift

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Silverton Siege

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • The King's Man

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ½

  • Dear Evan Hansen

  • Attica

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Locked Down

    ★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Monster Hunter

  • The Prom

    ★★

  • Audrey

    ★★

  • Christmas by Starlight

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★½