Sort by
  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • American Fiction

    ★★★

  • Together 99

  • Shadow of Fire

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★

  • Aggro Dr1ft

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Holdovers

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★★

  • White Belt

  • Barbie and Me

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • La Chimera

    ★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Close Your Eyes

    ★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • About Dry Grasses

    ★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

  • For Me, I Think It Feels Like You're Floating Underwater

  • Bottoms

    ★★★★

  • Cade: The Tortured Crossing

  • Here

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Hundreds of Beavers

    ★★★½

  • Venus

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Viking

    ★★★★

  • Theatre of Thought

    ★½

  • Riceboy Sleeps

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Son

    ★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • The Maiden

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • How to Change Your Mind

  • The Flying Sailor

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Ice Merchants

  • Godland

    ★★★★

  • The Melting Creatures

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Joyland

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Tell Me Something I Don't Know

  • A Short Story