Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Up in the Sky

Up in the Sky

1979
×
Read the review Edit this entry  
10
Up in the Sky

Up in the Sky

1979
×
½
Read prior review Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
½
Edit this entry  
06
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry