• The Favourite

    ★★★

  • Arabian Nights

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Liv & Ingmar

    ★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Film

    ★★★★★

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★★

  • Mortdecai

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Nun's Story

    ★★

  • Poverty

    ★½

  • Poopak and Mash Mashallah

    ½

  • Modest Reception

    ★★½