• Young Ahmed

    ★★★½

  • Rosetta

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Amour

    ★★★★½

  • The Piano Teacher

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★★