• Orpheus

    ★★★★

  • A Woman Under the Influence

    ★★★★

  • Story of Women

    ★★★★

  • Bita

    ★★★★

  • Arabian Nights

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★★

  • Shakespeares Sonette

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • The Tragedy of Hamlet

    ★★★★

  • Roman Holiday

    ★★★★

  • Jezebel

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Cycle

    ★★★★