• Cruella

  • Malcolm & Marie

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Extraction

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • There Is No Evil

    ★★★

  • Butterfly Stroke

    ★★★

  • Little Women

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Repression

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Dance With Me

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Russian

    ★★½

  • Who You Think I Am

    ★★

  • Jandar

  • The Warden

  • The Farewell

    ★★★★

  • Intimate Strangers

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★

  • Rosy

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

  • Cold War

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Active Measures

    ★★★

  • Astigmatism

    ★★

  • Woodpecker

    ★★★

  • Bomb: A Love Story

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I Love You, Daddy

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Loveless

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Happy End

    ★★★½