• Palm Springs

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Men in Black: International

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Stronger

    ★★★★½

  • It

    ★★½

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Radius

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Novitiate

    ★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Lightningface

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★