maia has logged 59 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Radius

Radius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry