• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Swan Song

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Chestnut Man

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Queen of Basketball

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Audible

  • The Belly of the Sea

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½