Sort by

maijolito has logged 16 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry